.

w

Η "ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" ΤΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ Η "ΑΡΧΟΝΤΙΣΑ" ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 2 ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE 1 **Η Παναχαική Ολοταχώς στο τρένο της ανόδου!!**
1891 * - ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - 26 ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 862 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ - 4 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ UEFA - 2 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ INTERTOTO - 7 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ- 1η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ

A►Το PANAXA-BLOG έχει σταματήσει την λειτουργία νέων αναρτήσεων . Το PANAXA-BLOG θα συνεχίσει να ενημερώνει τους φίλους της ομάδας μας φιλοξενώντας τα LING με όλα τα τελευταία νέα της Παναχαϊκής >>-

28 Μαρτίου 2012

ΤΡΑΓΙΚΟ!!! ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 5-2

Η 2η βαριά ήττα που υπέστη  η Παναχαϊκή
Η Παναχαϊκή κατέρρευσε  μόνη της στο Ελ Πάσο

Κρίμα!!  για την Παναχαϊκή  που κέρδιζε 2-0 αλλά στο τέλος έβγαλε τα μάτια της μόνη της .

Απίστευτη ανατροπή για την Καλλιθέα, η οποία παρότι έχανε 2-0 στο ημίχρονο από  την Παναχαϊκή, θριάμβευσε τελικά 5-2!

Η Παναχαϊκή  προηγήθηκε 2-0  αλλά στο 2ο ημίχρονο κατάφερε να δεχτεί  μέσα  σε 30' λεπτά’ ΠΕΝΤΕ!! Γκολ
Η Παναχαϊκή υποτάχτηκε μόνη της στο Ελ Πάσο και κατέρρευσε μόνη της και βαθμολογικά.
Η  ομάδα της Καλλιθέας  στο 1ο ημίχρονο ήταν σαν να μην υπήρχε στο γήπεδο  και  βρέθηκε πίσω στο σκορ από την πολύ καλή Παναχαϊκή του πρώτου ημιχρόνου με δυο γκολ του Ουρτάδο .
Η Παναχαϊκή στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε αγνώριστη δείχνοντας ότι οι ποδοσφαιριστές της δεν μπορούν να διαχειριστούν  το πλεονέκτημα των δυο γκολ του πρώτου ημιχρόνου.
Η Παναχαϊκή τελικά κατάφερε και έβγαλε τα μάτια της μόνη της αφού  η Καλλιθέα κατάφερε πέντε  φορές να βρεθεί στην περιοχή και να σημειώσει αντίστοιχα πέντε γκολ μέσα σε 30’ λεπτά.

- TA  ΓΚΟΛ του αγώνα :  12', 23' Fourtado , 66' Σταύρου, 69’ Κατσίκης , 76' Αρβανίτης , 80',93' Κατσίκης,
----------------------
12΄ Σέντρα ο Εμ Πια από δεξιά, κεφαλιά ο Φουρτάδο 0-1.
25΄ Ο Φούφουλας κάθετη μπαλιά στον Φουρτάδο ο οποίος με σουτ κάνει το 0-2.
64΄ Με κεφαλιά του Σταύρου η Καλλιθέα μείωσε το σκορ (1-2).
70΄ Ο Κατσίκης με εύστοχο κτύπημα πέναλτι ισοφάρισε 2-2. Το πέναλτι αμφισβητήθηκε έντονα από τους παίκτες της Παναχαϊκής,ο διαιτητής Φουκάκης (Ηράκλειο) είδε κράτημα μέσα στην περιοχή του Μαρουκάκη από τον Πακάλτση. Ενταση μετά το 2-2.
77΄ Ο Αρβανίτης με προβολή έκανε το 3-2 υπέρ της Καλλιθέας.
79΄ Ο Κατσίκης με απ΄ ευθείας κτύπημα φάουλ έκανε το 4-2.
94΄ Ο Κατσίκης με σουτ έγραψε το 5-2.

Γενικη  απογοηυευση  και μεγαλη πικρα επικρατη σε  ολους οσους ακολουθησαν την ομαδα στην Καλλιθεα αλλα και γενικοτερα από ολους τους κοκκινομαυρους φιλαθλους,  οι οποιοι ταυτοχρονα καλουντε την κυριακη να βρεθουν και παλι  στο  γηπεδο της αγυιας  για τον επομενο δυσκολο και κρισιμο αγωνα της κυριακης  οπου η Παναχαικη και η Λαρισα καλουντε να παιξουν ισως το τελευταιο τους χαρτι.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος, Αρκούδας (28΄ Φαρινόλα), Αρβανίτης, Ηρακλής, Ρουσάκης, Κατσίκης, Ντιαλό (85' Κουτρουμπής), Μουσταφίδης, Καλτσάς (62΄ Μαρουκάκης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Βασίλης Βούζας): Πουρής,Σπίνουλας, Κοκκίνης, Ιωάννου, Λαμπρόπουλος, Φούφουλας, Φατιόν, Ντίνας (62΄Ατματζίδης), Φουρτάδο, Ουρτάδο (69΄Πακάλτσης), Εμ Πια

Δημοσίευση σχολίου

Για παρατηρήσεις-Και δημοσίευση των δικών σας αναρτήσεων Όποιος θέλει να επικοινωνεί μαζί μας στο jokerpge@yahoo.gr
---------------------
ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΩΙΝΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 10:00-12:00 ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 18:00 Ο ΑΛΕΞΗΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ