.

w

Η "ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" ΤΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ Η "ΑΡΧΟΝΤΙΣΑ" ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 2 ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE 1 **Η Παναχαική Ολοταχώς στο τρένο της ανόδου!!**
1891 * - ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - 26 ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 862 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ - 4 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ UEFA - 2 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ INTERTOTO - 7 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ- 1η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ

A►Το PANAXA-BLOG έχει σταματήσει την λειτουργία νέων αναρτήσεων . Το PANAXA-BLOG θα συνεχίσει να ενημερώνει τους φίλους της ομάδας μας φιλοξενώντας τα LING με όλα τα τελευταία νέα της Παναχαϊκής >>-

28 Μαρτίου 2021

Λαβωμένη πήγε και λαβωμένη επιστρέφει η Παναχαϊκή από την Νίκαια. - VIDEO

17η αγωνιστική:  ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΉ 1-0

Άλλη μια νίκη του Ιωνικού στις καθυστερήσεις

Ο Ιωνικός πέτυχε το 9ο γκολ στις καθυστερήσεις και πήρε άλλη μια σημαντική νίκη στο φινάλε του αγώνα

Με το γκολ του Γιώργου Μάναλη στο 93ο λεπτό ο Ιωνικός επικράτησε 1-0 της Παναχαϊκής και βρίσκετε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Παναχαϊκή των πολλών απουσιών στάθηκε αξιοπρεπώς μέσα στο γήπεδο απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο και σίγουρα δικαιούταν κάτι καλύτερο από τον αγώνα.

Απουσίαζαν οι Αραβίδης, Μπρους, Μουστακόπουλος, Αποστολόπουλος, Πλιάτσικας, Σκεπετάρης.

Στο 1ο μέρος το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο , η Παναχαϊκή έπαιξε αμυντικά και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Στο 2ο μέρος ο Ιωνικός είχε την κατοχή της μπάλας  δημιούργησε ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Σούλη ενώ η Παναχαϊκή είχε δυο καλές ευκαιρίες που θα μπορούσε να σκοράρει στα τελευταία λεπτά .

Γκόλ στο 93’′  - Σουτ από τον Πλατέλλα η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μάναλης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σούλη.

Μετά από αυτή την ήττα η Παναχαϊκή βρέθηκε στην 7η θέση  και θα  συνεχίσει να αγωνίζεται  για να πετύχει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην κατηγορία και στα play off.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Παπαγεωργίου(78' Κουϊρουκίδης), Αμπούντ-Ομάρ, Κύργιας, Φαζός, Γκοτσούλιας(46' Μουμίν), Νιάσε(68' Μάναλης), Ρόλε, Βλαχομήτρος(46' Ματσούκας), Πλατέλλας(90+5' Τσιριγώτης), Κάστρο

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παρασκευόπουλος): Σούλης, Πατάτης, Λαρέα, Πάνος, Σταμόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Ανάκογλου, Τσερούτι(85' Μπελεζάκης), Μασούρας(75' Κόκας), Μπάτροβιτς(85' Παπαδόπολους), Κουσκουνάς(68' Γιούσης)

Δημοσίευση σχολίου

Για παρατηρήσεις-Και δημοσίευση των δικών σας αναρτήσεων Όποιος θέλει να επικοινωνεί μαζί μας στο jokerpge@yahoo.gr
---------------------
ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΩΙΝΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 10:00-12:00 ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 18:00 Ο ΑΛΕΞΗΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ